לכל המאבקים
שבוע לימודים מקוצר
המאבק של
איתן גבאי
מממנים לילדיכם פעילויות בשישי בבוקר? לא עוד! יחד נגיש עתירה לחייב את משרד החינוך והמועצה להפעיל ולממן את הפעילויות כנדרש בחוק, כנסו ותמכו!
111%
88,412
מתוך 80,000
0
נותרו
350
תומכים
הכל או כלום.המאבק ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/07/2018

הידעתם שמגיעה לכם פעילות חינוכית לילדים בימי שישי בבוקר ללא כל עלות? בזכות תמיכתכם אנו נגיש עתירה לבית המשפט ונסדיר את הנושא אחת ולתמיד!

אנחנו מגייסים כסף להגשת העתירה. בואו לחולל שינוי שיחסוך לכל אחד מאיתנו אלפי שקלים ויפסיק את האפליה של ילדי המועצות האזוריות.

באמצעות השקעה כספית קטנה יחסית יש לנו את הכוח להעניק לילדינו חינוך יותר טוב ולהקל את הנטל הכלכלי עלינו באופן משמעותי.

מטרת המאבק - 

משרד החינוך והמועצה יקיימו פעילות חינוכית בימי שישי לתלמידי א' עד ג' בהתאם לחוק חינוך ממלכתי ותקנותיו.

איפה הבעיה?

מזה שנים משרד החינוך והמועצה האזורית משגב מפעילות שבוע לימודים מקוצר כדי לחסוך למשרד החינוך את כספי ההסעות בימי שישי. הבעיה היא שאת החיסכון הזה משרד החינוך עושה על הגב שלנו, ההורים. בזמן שהמועצה ומשרד החינוך חוסכים מליוני שקלים, אנחנו ההורים נאלצים לארגן, להפעיל וכמובן לממן פעילויות יקרות בימי שישי לילדים הצעירים שעוד לא עומדים ברשות עצמם.

ההתחמקות של משרד החינוך מקיום פעילויות חינוכיות לילדי כיתות א' - ג' אינה ייחודית רק למשגב, היא קורית בעוד מועצות אזוריות בארץ. רובינו כלל לא מודעים לכך שהילדים זכאים לפעילות כזו ללא עלות ולא דורשים זאת. כמובן שמשרד החינוך והמועצות נהנים מהמצב הקיים.

המצב הזה שבו מתחמקים מאחריות וחוסכים כספים על גב ההורים יפסק עכשיו ולשם כך אנו מתאחדים.

מי אנחנו?

אנו קבוצה של הורים פעילים מישובי משגב, הורים לילדים בכיתות א' - ג', שלא נראה לנו סביר המצב בו הילדים יושבים בבית חסרי מעש בימי שישי בבוקר, בוודאי לא במציאות שחלקנו נדרשים לעבוד ביום שישי. אז חיפשנו מידע ברשת להבין מהן הזכויות שלנו. לא תאמינו מה מצאנו.

ומה מצאנו?

מצאנו שיש לנו זכות לכך שמשרד החינוך והמועצה יקיימו באחריותם ועל חשבונם פעילות חינוכית לתלמידי כיתות א' - ג' בימי שישי בבוקר! אז למה זה לא קורה? כי עד היום ההורים לא הצליחו להתאגד ובמשרד החינוך ובמועצות פשוט התישו את ההורים עד שבסוף הם התייאשו מאטימות המערכת.

היום כולנו יחד אנחנו עושים לזה סוף!

מה אפשר לעשות?

להגיש עתירה מנהלית נגד משרד החינוך והמועצה האזורית משגב.

מדובר בעתירה תקדימית שתביא לשינוי של ממש לא רק במועצה האזורית משגב אלא גם במועצות אזוריות נוספות הסובלות מאותה בעיה. באמצעות השקעה כספית קטנה יחסית נוכל להעניק לילדינו חינוך יותר טוב ולהקל את הנטל הכלכלי עלינו באופן משמעותי.

המאבק שלנו רלוונטי לכל ההורים במועצות אזוריות וברשויות שבהן לומדים רק חמישה ימים. כל תושב מכל מועצה הלוקח חלק ותומך במאבק יהנה מפירותיו!

המשימה שלנו היא לגייס 80 אלף ש"ח להגשת העתירה לבית המשפט. הכסף שנגייס ישמש לתשלום שכר טרחת עורכי הדין, אגרות והוצאות בית משפט.

מי מנהל את הכסף לאחר שגוייס?

כלל הכספים ישמרו אצל נאמן ומיועדים למטרות המאבק בלבד.

הכסף שמגויס ישמר אצל נאמן שיאשר להשתמש בו אך ורק למטרות המאבק. הכסף שמגויס ישמש לכיסוי שכר טרחת עורכי הדין (כ 58 אלפי ש"ח כולל מע"מ), עמלה בגין השירות של giveback והנאמן (10% מסכום הגיוס בתוספת מע"מ), כ-10 אלפי ש"ח לכיסוי הוצאות משפט אם תפסקנה לרעתנו (מה לעשות, גם על זה צריך לחשוב) וסכום נוסף לכיסוי אגרות בית משפט והוצאות כלליות.

ואיך אני יכול לעזור?

תימכו במימון העתירה! 

תמיכה אפקטיבית עומדת על כ-185 ש"ח לבית אב, כעלות מספר פעילויות שישי, אך כל סכום אחר בהחלט יתקבל באהבה :-)

כבר אמרו לפנינו שמהפכות לא נעשות מעצמן אלא על ידי אנשים. אז בואו להיות שותפים לעשיית שינוי! ביחד נחולל שינוי שיקל את הנטל הכלכלי המעיק ויעניק לילדינו חינוך איכותי בימי שישי.

בחרו סכום לתמיכה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
איך זה עובד?
למה beactive
מאבק משפטי יכול להיות הליך יקר. כדי לנהלו בצורה איכותית ומקצועית, חשוב לרתום את כל מי שמחובר למטרה ורוצה להשפיע.
הסכום שנאסף
הסכום שיגויס ישמש למטרות המאבק בלבד, אינו שייך למגייס עצמו, אלא למאבק שלו ואך ורק למען המטרה.
חשבון נאמנות
במסלול חשבון נאמנות, הסכום שיגוייס יישמר בחשבון נאמנות על שם המגייס וישמש אך ורק לניהול המאבק המשפטי.
סגירת מעגל
במסלול חשבון נאמנות, אם יש יתרה בסוף המאבק המשפטי, היא תחזור להמונים אשר יתמכו בפרויקטים נוספים קרובים לליבם.
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.