לכל המאבקים
חתולי הרחוב אינם הפקר
המאבק של
נועה בשיתוף עמותת סנטיאנט
המחדלים שחשפתי בחברה הגדולה בארץ לסירוס ועיקור חתולי רחוב היו מזעזעים. עכשיו אני יוצאת למאבק משפטי על מנת להבטיח שזוועות כאלה יחדלו מלהתקיים
100%
200,000
מתוך 200,000
0
נותרו
1383
תומכים
הכל או כלום.המאבק ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/07/2018


היעד הבא 250,000 ש"ח
חושפים את העוולה הבאה

הגענו ליעד אבל זה לא אומר שאנחנו עוצרים!
בזכות כ-1300 תורמים נדיבים ועוד אלפי אנשים שדאגו להפיץ, להגיב ובכלל - להיות מעורבים, הגענו ליעד המיוחל - 200,000 ש"ח! 

המאבק המשפטי וכמובן הציבורי יכול להמשיך במלוא הכוח כאשר הנטל הכלכלי אינו מהווה מכשול. עבורנו זה הישג מדהים שהושג בזכותכם ובזכות היכולת שלנו להתאגד מול עוול נוראי לכאורה שכזה. תודה רבה! 

נותרו ימים ספורים לסיום הקמפיין וזה הזמן למקסם את ההזדמנות שנוצרה ולהכריז על יעד נוסף, חשוב לא פחות מהתחקיר שכולכם ראיתם.

ראשית, אל דאגה! היעד הבא לא בא על חשבון היעד הראשון, שהושג במלואו. הוא מתווסף אליו ויתממש במידה ונצליח לעמוד גם בו.

במהלך העבודה על התחקיר במרפאת העיקורים נחשפנו (נועה ועמותת Sentient) לעוולות רבות, מקרים מסמרי שיער שהיו מזעזעים גם את הקשוחים שבכם. מעל כולם בלטו שני דיווחים ומאחד מהם אנחנו מקווים להוציא תחקיר מקיף ומוצלח לא פחות ואף יותר מהתחקיר הנוכחי. הפרטים כמובן חסויים אבל אתם יכולים לנחש שמדובר במשהו רציני שכמו במקרה הקודם, רק מחכה להיחשף לציבור.

לשם כך אנחנו זקוקים למימון

 התחקיר הקודם נעשה בהתנדבות מלאה של נועה, ועמותת Sentient התמודדה עם ההוצאות הנלוות. במקרה הזה אנחנו זקוקים לתחקירן וציוד חדש ומותאם - וזה עולה כסף. היעד הבא שלנו הוא 50,000 ש"ח נוספים. אם נגיע גם ליעד הזה, עמותת Sentient תוכל לצאת לדרך ולממש גם את התחקיר הבא. 

עיזרו לנו למנף את ההצלחה הנוכחית ולהמשיך להביא לכם למסך את מה שקורה במחשכים, רחוק מעיני המצלמה (אך לא להרבה זמן).

אנא ספרו על היעד החדש לכל מי שעשוי לתמוך - משפחה, חברים, קולגות, וביחד נגיע גם ליעד השני ונוציא תחקיר חדש למופת


עושים צדק לחתולי הרחוב 

המחדלים שחשפתי בחברה הגדולה בארץ לסירוס ועיקור חתולי רחוב היו מזעזעים. עכשיו אני יוצאת למאבק משפטי וציבורי על מנת להבטיח שזוועות כאלה יחדלו מלהתקיים.

הסיפור שלי

קוראים לי נועה. אני הייטקיסטית במשרה מלאה ופעילה למען זכויות בעלי חיים. במשך כשלושה חודשים עבדתי כלוכדת בחברה הגדולה בארץ לעיקור וסירוס חתולי רחוב. תפקידי היה ללכוד חתולים שטרם עברו עיקור/סירוס, להביאם לאותה חברה לביצוע ההליך ולאחר התאוששות קצרה להחזירם לנקודה ממנה לקחתי אותם. הסיבה האמיתית לעבודתי שם, היתה ששמועות עקשניות סביב פגיעה קשה בחתולים באותו מקום גרמו לי לרצות לברר ולגלות מה קורה שם באמת ואם אמנם מתרחשת בחברה זו פגיעה בחתולים, לכאורה, החל מזיוף מסמכים וכלה בצער בעלי חיים חמור. אני לא תחקירנית מקצועית ולשם ביצוע המשימה חברתי לעמותת Sentient, שמתמחה בתיעוד נסתר של התעללות בבעלי חיים. העמותה ליוותה אותי וסיפקה לי את הידע והציוד הדרוש לאורך כל הדרך. כבר מההתחלה נדהמתי לגלות את רמות הסניטריה והניקיון המחרידות המקום, שתואמות יותר מדינת עולם שלישי. הזלזול הרב ברווחת החתולים המגיעים לשם ואת הפגיעה הקשה הצפויה לכאורה בבריאותם. הקונפליקט שלי היה אדיר. מצד אחד ראיתי דברים נוראיים ורציתי לצרוח חזק ככל האפשר כדי שהם יפסקו, מצד שני ידעתי שאני חייבת להמשיך ולתעד, אחרת לא אשיג את המטרה. לא אחת יצא שבמקום לשחרר חתול לאחר סירוס לקחתי אותו ישירות למרפאה פרטית, על חשבוני, כדי שיקבל טיפול רפואי מתאים ולא יחזור לרחוב במצב בו היה. במשך כל זמן עבודתי שם המשכתי במקביל לעבוד במשרה מלאה בעבודה האמיתית שלי ולאחר שהבנתי שאספתי מספיק חומר, התפטרתי מהמקום הנורא ההוא והבטחתי לעצמי שאני לא אוותר עד שאשים סוף לפגיעה בחתולים.

אוקיי, מה עכשיו? למה הכסף?

אני יוצאת למאבק משפטי וציבורי כנגד החברה המדוברת, על מנת למנוע את המשך הפגיעה בחתולים. אני זקוקה לתמיכתכם לשם כיסוי ההוצאות המשפטיות עבור ההליכים שנפתחים ממש עכשיו כנגד החברה ובעבור כל הליך משפטי נלווה שעשוי להיפתח בעתיד כתוצאה מחשיפת התחקיר. הליכים כגון עתירות מנהליות כנגד רשויות שימשיכו להתקשר עם החברה המדוברת, תביעות לשון הרע או כל הליך משפטי אחר שידרש לטובת הפסקת ההתעללות בחתולים והונאת הרשויות.

הליכים משפטיים גוזלים משאבים יקרים מאוד שאין לי ורק בזכותכם נוכל לדרוש ולהשיג צדק לחתולי הרחוב

אבל אני לא עוצרת כאן!

  • אני זקוקה למימון כדי לקדם ולהפיץ את התחקיר והמאבק המשפטי והציבורי באמצעי התקשורת השונים והמדיות החברתיות על מנת להכשיר את הקרקע לקביעת סטנדרטים חדשים בהתייחסות הרשויות לרווחתם של חתולי הרחוב
  • תתבצע עבודה מול הרשויות לתיקון הכשלים לאור ממצאי התחקיר ואף מעבר
  • העבודה על התחקיר גרמה לי ולחברי עמותת סנטיאנט להבין שיש עוד דברים שמתרחשים מתחת לפני השטח, רחוק מעיני הציבור, והתחקיר הבא כבר מתבשל. במקום בו נגרם עוול לבעלי החיים - שם נהיה ולא נשקוט עד אשר נחשוף כל עוולה!

על מנת שכל זה יוכל לקרות אנחנו חייבים להגיע ליעד הפרוייקט במלואו. עזרו לי ותרמו למאבק על ידי בחירת אחת התשורות המוצעות בפרוייקט. כל סכום שתתרמו הולך ישירות למימוש מטרות המאבק

טעימה מהממצאים שחשפתי

הממצאים שחשפתי קשים ומגלים הפרה בוטה של תנאי המכרזים בהם זכתה המרפאה. התחקיר המלא שודר במהדורה המרכזית של החדשות אולם בכל זאת אציין כמה מהמחדלים הגדולים ביותר, מעין טעימה קטנטונת מהלך הרוח השורר במקום ההוא:

  • זיוף מסמכים - ניפוח מספרי החתולים שנתפסו ונותחו בפועל. למעשה מבצעת החברה הרבה פחות ממה שהתחייבה ומדווחת לרשויות המקומיות. כל זאת על חשבון כספי משלם המיסים, כחלק מתקציב העיקורים השנתי של הרשויות המקומיות. לצערי גיליתי שזה דבר שבשגרה, שמתבצע ע"י מנהל המקום.
  • חשד לפגיעה בבריאות הציבור - כחלק מתנאי המכרז מתחייבת המרפאה לתת חיסוני כלבת לכל חתול שמגיע, הדבר ממומן ע"י הרשות המקומית. דווקא בתקופה בה עבדתי בחברה, התפרצות הכלבת היתה על סדר היום והמדינה רעשה, בעוד המרפאה סיכנה בצורה צינית את בריאות הציבור. במהלך עבודתי שם, לא רק שלא נתנה את החיסונים כפי שנדרש - שבועות רבים כלל לא הוחזקו חיסונים במרפאה! לבסוף, כשהגיעו החיסונים למרפאה הם הוחזקו במקפיא בניגוד מוחלט להוראות היצרן ולמעשה איבדו מיעילותן.
  • תנאים סניטריים קשים - המרפאה מטונפת דרך קבע וחולדות מתרוצצות במקום. צואה, כתמי דם ולכלוך אחר, מצויים בכל פינה. במהלך עשרות רבות של ניתוחים בהם נכחתי לא נעשה שימוש בכפפות סטריליות ומשטח העבודה לא נוקה בין חתול לחתול! הוטרינרים שוחחו בטלפון תוך כדי ניתוח, נוגעים בטלפון ומיד אח"כ בחתול המנותח, מעשנים בסמוך לחתולים המנותחים. החתולים מוחזקים בכלובים מטונפים אשר מעודדים העברת מחלות. 
  • שימוש חוזר במחטים בלי חיטוי - צפיתי במחטים מזוהמות מוחדרות לגופם של מאות חתולים ומסכנות אותם בהדבקה של המחלות והזיהומים שנשאו קודמיהם. חמור מכך - כאשר יש צורך למלא את המזרק מחדש, המחט המזוהמת שלו מוחדרת לבקבוק ומזהמת את תכולתו. שוב ושוב ושוב...
  • חתולים מתעוררים מההרדמה מוקדם מידי - מכיוון שמרדימים כמות גדולה של חתולים בבת אחת קורה לא אחת שההרדמה פגה מוקדם מהצפוי, הרבה פעמים אף במהלך הניתוח. ברי המזל יתעוררו לפני הניתוח ויורדמו שוב, שלא לצורך אולם ניתן רק לדמיין את הסבל שעוברת חתולה שמתחילה להתעורר באמצע ניתוח כשבטנה עדיין פתוחה.
  • במרפאה הועסק בתפקיד וטרינר מנתח , אדם אשר אינו נושא רישיון  תקף לעסוק כוטרינרבישראל. 

קשה להאמין אבל הכשלים והמחדלים עוד רבים וחלקם מפורט בתחקיר המלא

קצת רקע על מצוקת החתולים

בכל שנה כ-100,000 חתולי רחוב עוברים עיקור וסירוס מתקציבי הרשויות המקומיות ומשרד החקלאות. הסיבה העיקרית לכך היא קצב התרבות מהיר מאוד (כל חתולה יכולה להמליט כ-15 גורים בשנה!) אשר ביחד עם שלל הסכנות האורבות להם ברחוב (מחלות, רעב, פציעות, כלי רכב ועוד) גורמים להם חיי סבל קשים מנשוא ותוחלת חיים קצרצרה.

מרפאות וטרינריות שונות ניגשות למכרזים עירוניים שמאפשרים להן לבצע את מלאכת העיקור בפועל. הן מדווחות על כמות החתולים שנותחו ומקבלות תשלום מהעירייה בהתאם. יש לציין שכל מרפאה כזאת מעסיקה לוכדים שתפקידם ללכוד חתולים ברשויות בכל רחבי הארץ, להביאם למרפאה לשם ביצוע ההליך ולהחזירם לאותה נקודה בסיומו. חשוב לציין שהליך זה חשוב מאין כמוהו ועוזר רבות לרווחת חתולי הרחוב ולפיכך גם לנו, תושבי הערים, ויש לעודדו, כל עוד הוא מבוצע בהתאם לנהלים ולחוק!

עמותת Sentient

Sentient היא עמותה בינלאומית עבור כל המרגישים. מטרתנו היא לצמצם את מוקדי הסבל הגדולים בעולם; אי לכך, אנו מתמקדים במקומות בהן יש הכי הרבה סבל, ובקבוצה שסובלת ונפגעת באופן הקשה ביותר - בעלי החיים. Sentient מבצעת תחקירים סמויים אשר מציגים את המציאות דרך עיניהם של בעלי החיים, תוך שימוש בטכנולוגיות החדשניות ביותר, כולל צילום 360° אשר מאפשר לצופים להכנס אל תוך המקום המצולם, ו"להיות שם". אנו משתפים פעולה עם ארגונים שונים בעולם עבור תחקירים משותפים, כדי להגיע לקהל הרחב ביותר ולהשגת השפעה ניכרת.

דף הפייסבוק של המאבק - חתולי הרחוב אינם הפקר

בחרו סכום לתמיכה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
איך זה עובד?
למה beactive
מאבק משפטי יכול להיות הליך יקר. כדי לנהלו בצורה איכותית ומקצועית, חשוב לרתום את כל מי שמחובר למטרה ורוצה להשפיע.
הסכום שנאסף
הסכום שיגויס ישמש למטרות המאבק בלבד, אינו שייך למגייס עצמו, אלא למאבק שלו ואך ורק למען המטרה.
חשבון נאמנות
במסלול חשבון נאמנות, הסכום שיגוייס יישמר בחשבון נאמנות על שם המגייס וישמש אך ורק לניהול המאבק המשפטי.
סגירת מעגל
במסלול חשבון נאמנות, אם יש יתרה בסוף המאבק המשפטי, היא תחזור להמונים אשר יתמכו בפרויקטים נוספים קרובים לליבם.
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.