לכל המאבקים
מחזירים את הים לאזרחים
המאבק של
לא למגדלים בכיכר אתרים
עזרו לנו לעצור את תכנית המגדלים על חוף ימה של ת"א שתפקיע את הים לטובת בעלי הון - יחד נשמור על חופי הים נגישים לכולנו!
105%
105,080
מתוך 100,000
0
נותרו
303
תומכים
הכל או כלום.המאבק ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 04/09/2018

הגענו ליעד!!!

המון תודה לכל מי שתרם ותמך - בזכותכם נוכל להמשיך את המאבק המשפטי עד לניצחון - שיפוץ ושמירת הכיכר פתוחה ונגישה לציבור כולו!

מה הלאה?

עכשיו זה הזמן להמשיך ולדחוף קדימה - כל תרומה משמעה דחיפה נוספת למאבק ואפשרות להמשיך את בצורה מיטבית את הדרך אותה התחלנו - בכדי להלחם בעירייה וביזמים נצטרך עו"ד, יועצים, יח"צנים וכספים לפעילות ציבורית. אנחנו ממשיכים בגיוס ומקווים להגיע ל-110,000 ש"ח - בעזרתם נוכל לגרום לזה לקרות!
אנו מזמינים אתכם לסייע לנו במאבק המשפטי של כולנו להצלת כיכר אתרים ולמנוע מעיריית תל אביב וממספר יזמים לגנוב לנו את הגישה הישירה לים, את הנוף לים ואת חוף הים עצמו!

יום שבת, אתם מלבישים את הילדים בבגד ים, לוקחים בירה וקצת חטיפים וצועדים לכם ביחד אל הים, מתהלכים מתחת לעצים בשדרה ומגיעים ישירות לקו המים, פורשים את המגבת ומשתזפים לקול המטקות והגלים... נכון?

לא רחוק היום שכל זה יעלם – בדרכנו לים נאלץ לחצות כביש עירוני סואן, לעבור בקניון מותגים מלוקק, לחצות לובי של מלון יוקרה ולשבת על החוף כשמעלינו צילם של מגדלים אימתניים. האם ניתן לזה לקרות?

איך הכל התחיל?

בשנים האחרונות, מאחורי דלתיים סגורות ורחוק מעין הציבור, מקדמת עיריית תל אביב הקמת מגדלים וקניון מותגי יוקרה על שטח כיכר אתרים. לאחר 30 שנים של הזנחה מכוונת של הכיכר, מגיע צעד נוסף בדרך למכירה של המשאב הטבעי החשוב ביותר של העיר – חוף הים. התכנית, המעדיפה את הרווח היזמי על פני האינטרס הציבורי, תהווה פגיעה אנושה בחיבור שבין העיר לים, תפקיע את קו החוף מידי התושבים לטובת בעלי ממון ותהפוך את הים למשאב לעשירים בלבד. אל מול הפגיעה הזאת ברצועת החוף העירונית לא היינו מסוגלים לשבת בשקט.

מהו המאבק המשפטי שלנו - של כולנו:

ממש לאחרונה, רשמנו את הניצחון הראשון בבית המשפט: הגשנו עתירה מנהלית כנגד עיריית תל אביב על כך שקידמה את תכנית המגדלים מתוקף החרגה בתכנית המתאר העירונית. החרגה זו, ביוזמתם של יזמי התכנית ושל מהנדס העיר, הוסתרה במתכוון מאיתנו, התושבים, ובעיקר מהועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחוף) ולא קיבלה את אישורה, כמתחייב בחוק – ומכאן אינה חוקית. 

בית המשפט המחוזי הכריע בעדנו וקבע כי יש להחזיר את הדיון בהחרגה אל הולחוף - דיון משמעותי מאין כמוהו, שיהיו לו השלכות על עתיד כל קו החוף בישראל. בדיון הראשון ידם של העירייה והיזמים הייתה על העליונה לאחר קרב צמוד, אבל אנחנו מסתכלים קדימה לקראת הגשת ערעור לוועדה הארצית - בכדי לנהל את המאבק המשפטי הזה באופן המקיף, היעיל והמוצלח ביותר - אנחנו זקוקים לעזרתכם!

איך תוכלו לעזור?

אנחנו נאבקים מול גורמים בעלי השפעה ועתירי ממון. כדי לנהל את המאבק המשפטי הטוב ביותר, נגד גורמים שלא חוסכים בהוצאות משפט לניהול מאבקים אלה, נזדקק לכמה שיותר תרומה ותמיכה. הסך הראשון שיגוייס יסייע לנו, ראשית, כדי לכתוב חוות דעת מקצועיות לועדה לשמירה על הסביבה החופית, לבתי המשפט או לכל ערכאה משפטית או תכנונית אחרת, להנות מייצוג משפטי מלא ומקיף של עו"ד אלי וילצק, מעורכי הדין הבכירים והטובים בישראל וכן ייסע לנו להפעיל משרד יחסי ציבור להעלאת הנושא למודעות.

הסך הראשון שקבענו יסייע לנו להמשיך במאבק המשפטי, אך ככל שנצליח לגייס יותר כך נוכל להגיש כמה שיותר התנגדויות לתכניות בוועדות התכנון המקומית, המחוזית והארצית, לשכור את שירותיו של לוביסט בכנסת שיפעל למען שמירת חופי ישראל נגישים לכלל תושבי המדינה, ולהמשיך ולהשפיע עד שקולם של האזרחים ישמע!  

מי אנחנו?

עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" הוקמה על ידי קבוצה של תושבים שהעיר חשובה להם. חברים בה תושבים הגרים בקרבת הכיכר לצד תושבים מחלקים אחרים בעיר – כולנו מאוחדים בדעתנו שתכנית המגדלים מהווה קו אדום בהתנהלות העירונית. כבר למעלה משנה אנחנו פועלים באופן עצמאי והתנדבותי למען עצירת התכנית וקידום פתרון חלופי לכיכר, פתרון שימצה את הפוטנציאל העירוני האדיר, ישרת את כלל התושבים ויטיב עם העיר כולה. וימנע את האסון הסביבתי הגדול ביותר בתולדות תל אביב-יפו. בחודשים האחרונים נפגשנו עם עורכי דין, חברי כנסת, פוליטיקאים, אנשי תכנון וסביבה ועיתונאים על מנת לקדם את המאבק – כולם הסכימו שמדובר במאבק החשוב ביותר בשמירה על חופי ישראל וזהות העיר תל אביב.  אנחנו מקדמים תכנית אלטרנטיביות לכיכר - תכנית המבקשת לממש את הפוטנציאל האדיר הגלום במפגש בין העיר לים באופן המיטבי לעיר ולתושבים. לצד כל אלו אנחנו מנהלים מאבק משפטי ארוך כנגד תכנית המגדלים, מאבק שמגיע לשיאו בימים אלו ממש! 

בעזרתכם, גיוס מוצלח ומלא של הקמפיין יאפשר לנו לנהל את המאבק המשפטי בצורה הטובה, המלאה והמקיפה ביותר. הכסף שמגויס מועבר לחשבון נאמנות מיוחד, המשמש אך ורק לניהול המאבק. כל יתרה שתישאר תשמש לניהול מאבקים משפטיים דומים נוספים!

אז מה אנחנו מציעים?
גם אנחנו מאמינים שהכיכר אינה יכולה להשאר במצבה הנכחי - אנחנו פועלים מול העירייה לקידום פתרון חלופי, שימצה את הפוטנציאל של הכיכר ויטיב עם העיר ותושביה. רוצים לדעת עוד? הכנסו וגלו בעצמכם:
www.saveatarim.com/alternative 

*** בסיום הקמפיין ניצור קשר עם כל התורמים לתיאום שליחת התשורות ***

FAQ

בחרו סכום לתמיכה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
איך זה עובד?
למה beactive
מאבק משפטי יכול להיות הליך יקר. כדי לנהלו בצורה איכותית ומקצועית, חשוב לרתום את כל מי שמחובר למטרה ורוצה להשפיע.
הסכום שנאסף
הסכום שיגויס ישמש למטרות המאבק בלבד, אינו שייך למגייס עצמו, אלא למאבק שלו ואך ורק למען המטרה.
חשבון נאמנות
במסלול חשבון נאמנות, הסכום שיגוייס יישמר בחשבון נאמנות על שם המגייס וישמש אך ורק לניהול המאבק המשפטי.
סגירת מעגל
במסלול חשבון נאמנות, אם יש יתרה בסוף המאבק המשפטי, היא תחזור להמונים אשר יתמכו בפרויקטים נוספים קרובים לליבם.
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.