לכל המאבקים
רישיון נהיגה לחייבים!
המאבק של
הקבוצה למחיקת חובות
הצטרפו אלינו לעתירה לביטול הגבלת רישיון לחייבים בהוצאה לפועל. ביחד נשים סוף לסעיף חוק הפוגע בכבודם וחופש תנועתם של מי שאין ביכולתם להתגונן!
0%
335
מתוך 125,000
12:44
שעות נותרו
3
תומכים
הכל או כלום.המאבק ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/05/2019

בישראל ישנם מעל 230,000 אזרחים שהגבילו להם את רישיון הנהיגה ומונעים את זכותם לנהוג רק בגלל חוב בהוצאה לפועל! פוגעים בפרנסתם, בכבודם ובחופש תנועתם של האוכלוסייה המוחלשת המתקשה להתמודד עם המערכות הגדולות במדינה ולא מאפשרים להם להחזיר את החוב לנושים או בכלל לחיות בכבוד והכל בחסות החוק. אבסורד! 

לאחר שעברנו בהצלחה את השלב הראשון בעתירה לבג"צ, אנחנו נחושים לנצל את ההזדמנות לביטול הגבלה הזויה זו ועם מימוש יעד הגיוס נמשיך את המאבק המשפטי - ציבורי החשוב הזה, במלוא הכח ועד הסוף, לרבות כל דיון והליך שיתפתח, כאשר הנטל הכלכלי לא יהיה מכשול.

הצטרפו אלינו ונעזור לכרבע מיליון אזרחים לחזור לנהוג, לקבל את זכותם הבסיסית לכבוד, לחופש תנועה ולניהול אורח חיים נורמלי, מה שיאפשר להם גם את היכולת להחזיר את חובותיהם. 

הנתונים מדו"ח מבקר המדינה ודו"ח רשות האכיפה והגבייה מראים נתונים מדאיגים:

1 מכל 7 אזרחים במדינה בעל תיק חוב בהוצאה לפועל!

רק 8% מהחייבים בהוצאה לפועל מיוצגים ע"י עו"ד לעומת 93% מהנושים!

מידי יום נפתחים כ- 1,000 תיקי חוב בלשכות ההוצאה לפועל!

חוב בהוצאה לפועל יכול להגיע ליותר מפי 10 מהקרן!

אלה רק חלק מנתונים רבים המעידים על מציאות אבסורדית הפוקדת את אזרחי ישראל בכל הנוגע לחובות. יוקר המחייה, משבר הדיור, הלוואות שניתנות בקלות מביאים למציאות קשה בה כל אחד יכול להפוך חייב. 

הגבלת רישיון נהיגה המונעת מהחייב יכולת כלכלית מובהקת עם השלכות חברתיות ופגיעה בחוקי יסוד לא הוכיחה יעילות בגבייה עבור הנושה ורק מחמירה את מצבו של החייב! אין קשר בין ההגבלה לגביית החוב ובאותה המידה יכולים ליטול מהם את הזכות להשתמש בטלפון או כל סנקציה הזויה אחרת הפוגעת בכבודו של האדם.

הרמנו את הכפפה לסייע  לאלה שאין ביכולתם את האמצעים להתמודד ולהתגונן מול המערכות הגדולות והחזקות במדינה. במאי 2018 הגשנו עתירה לבג"צ (מס' עתירה 3473/18) לביטול הגבלת רישיון הנהיגה ועברנו את השלב הראשון - זהו הישג מדהים שפותח הזדמנות לשינוי היסטורי!

נקבע דיון ראשון בהרכב של שלושה שופטים בבית משפט העליון במטרה לבחון את טענותינו בדבר חוקיות ההגבלה, אופן יישומה והיקף נזקיה לפרט ולכלל. הדיון יערך בחודש יוני הקרוב ואנו זקוקים לתמיכתכם כדי שזה יקרה!תמיכתם במאבק תעזור לרבע מיליון חייבים בהוצאה לפועל לקבל את רישיון הנהיגה שלהם בחזרה! עושים סוף לפגיעה בכבודם של האוכלוסייה המוחלשת ומנצלים את ההזדמנות לביטול ההגבלה כאן ועכשיו!

עלינו

הקבוצה למחיקת חובות (מבית יומאן מאטצ') פועלת רבות למען החייבים בהוצאה לפועל במטרה לייעל את מערכות הגביה האגרסיביות על ידי גיבוש קבוצות חייבים מול הנושים  וניצול כוחם כקבוצה לצורכי מיקוח והסדרי חוב הוגנים. 

במסגרת עבודתנו נחשפנו לכשלים ומחדלים בתחום החובות ואנו פועלים בכל החזיתות האפשריות לשיפור המצב הקיים שיסייע הן אזרח שנקלע לחוב והן לנושה:

- הבאנו לסיום חובותיהם של חייבים רבים בתנאים מדהימים וללא סיכונים בתהליך.
- יזמנו והגשנו הצעת חוק בשיתוף עם ח"כ נורית קורן לגישור טרם סנקציות בהוצל"פ.
- הגשנו הצעות יעול למשרד הפנים בנושא גביית "חובות קשים" ברשויות המקומיות.
- יזמנו והגשנו הצעת חוק בשיתוף יו"ר הקואליציה, חה"כ דוד אמסלם להפטר מיידי מחובות למעוטי יכולת (קשישים, ניצולי שואה ובעלי נכויות – מקבלי השלמת הכנסה).
- הקמנו זירת מפגש בין עסקים ואנשים חברתיים ובין עמותות ומבקשי סיוע למימוש פרויקטים חברתיים!
- עתרנו לבג"צ לביטול הגבלת רישיון נהיגה לחייבים (פרוייקט גיוס זה בא להשלים את המלאכה).

תמיכתכם חיונית על מנת שנצליח לאפשר לחייבים הזקוקים לסיוע, לקבל את רישיונם ולהחזיר להם את כבודם וחופש תנועתם שנקבעו בחוקי היסוד של המדינה!

אחת ממטרות העתירה הינה לעורר את המודעות הציבורית ולחייב את הרגולטור לפעול לטובת פתרון מקיף וכולל.

מצפה לנו הרבה עבודה, המון הוצאות ולאחר מימון חלק מהפעילות הקשורה להגשת העתירה עד כה, קצרה ידינו מלהמשיך במאבק ללא תמיכתכם! 

גיוס המימון

בקשת גיוס המימון נובעת מההוצאות הנדרשות לשינוי החוק ולהתמודדות במאבק העיקש מול הגופים הממשלתיים החזקים במדינה (משרד המשפטים, ההוצל"פ, לשכת עורכי הדין, בנקים והתאגידים הגדולים שהם גם הנושים הגדולים במשק!). העלויות כוללות הפעלת מוקד שירות ומידע מיוחד, עריכת סקרים, חוות דעת מקצועיות, מחקרים, סריקת פרוטוקולים, גיוס עותרים ומימון השתתפותם, עלויות פרסום ויחסי הציבור, עלויות קמפיין הגיוס, סליקה וכמובן כל הוצאות המשפט לרבות אגרות, הכנה, שליחויות, הגשת העתירה והשתתפות בדיונים. 

כל סכום נוסף שייאסף ישמש להמשך מימוש מטרות הקבוצה למען מאבק עבור האוכלוסייה המוחלשת.

מחזירים לחייבים את הזכות לנהוג! כבודם של החלשים בחברה הוא גם כבודנו! תמכו במאבק וביחד ננצל את ההזדמנות ליצור שינוי בחיי רבע מיליון אזרחים כבר עכשיו!

לא נישאר אדישים! הקבוצה למחיקת חובות לקחה על עצמה לשנות את המצב הקיים שפוגע בכולנו! זה קורה, וזה קורה עכשיו! תמיכתכם חיונית!

הגבלת רישיון הנהיגה בחסות החוק מביאה להחמרת מצבו של החייב ופגיעה בזכויותיו הבסיסיות:
- פגיעה בחופש העיסוק (פיטורים מיידיים ואי יכולת לשפר הכנסה בעיסוק הצורך רישיון או בשל המרחק ממקום המגורים למקום העבודה ומקשה שבעתיים במקום בו מתגורר החייב בישוב או בכפר בהם לרוב, התחבורה הציבורית קלוקלת ונדירה).
- פגיעה בבני המשפחה הנתמכים בחייב (לא פעם חייבים שלולי רישיון הם נהגיהם של הנתמכים בהם לצורכי מחייה בסיסי).
- פגיעה בתא המשפחתי (לרבות, באם מדובר בהורים גרושים כך שהסדרי הראייה נפגעים בשל תלות בשעות התחבורה הציבורית).
- פגיעה תעבורתית (תופעת נהיגה ללא רישיון של עשרות אלפי נהגים).
- פגיעה חברתית (שהרי החייב תלוי בסביבתו לצורכי מפגשים לרבות בחגים וסופי שבוע בהם אין בנמצא תחבורה ציבורית).
- פגיעה תפעולית בהליכי הגבייה (שהרי שוב מתמודד החייב מול הגבלה הפוגעת בו ולא מול פתרון שתביא לשיקומו ולסיום החוב).

עושים לזה סןף! יש לנו הזדמנות חד-פעמית להיות חלק משינוי היסטורי ולחייב את הרגולטור לפעול לטובת פתרון מקיף וכולל תוך שמירה על כבודנו וזכויותינו הבסיסיות כאזרחי המדינה.


על מנת שכל זה יוכל לקרות אנו חייבים להגיע ליעד הפרויקט במלואו, אנא תרמו למאבק ותמכו בנו על מנת שנוכל לסייע להם ולכל אחד מאיתנו!בחרו סכום לתמיכה
35
50
120
250
420
750
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
איך זה עובד?
למה beactive
מאבק משפטי יכול להיות הליך יקר. כדי לנהלו בצורה איכותית ומקצועית, חשוב לרתום את כל מי שמחובר למטרה ורוצה להשפיע.
הסכום שנאסף
הסכום שיגויס ישמש למטרות המאבק בלבד, אינו שייך למגייס עצמו, אלא למאבק שלו ואך ורק למען המטרה.
חשבון נאמנות
במסלול חשבון נאמנות, הסכום שיגוייס יישמר בחשבון נאמנות על שם המגייס וישמש אך ורק לניהול המאבק המשפטי.
סגירת מעגל
במסלול חשבון נאמנות, אם יש יתרה בסוף המאבק המשפטי, היא תחזור להמונים אשר יתמכו בפרויקטים נוספים קרובים לליבם.
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.