לכל המאבקים
אישורי מחלה וירטואליים
המאבק של
עצמאים בשטח
ארגון עצמאים בשטח הוקם במטרה להיאבק בהחלטות רגולציה ומשרדי הממשלה הפוגעות בעסקים עצמאיים. בואו להיות שותפים למהלך הראשון שלנו.
100%
230,000
מתוך 230,000
0
נותרו
26
תומכים
הכל או כלום.המאבק ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 22/06/2018

עד לא מזמן, כדי לקבל אישור מחלה היינו צריכים ללכת לרופא. היום אפשר לקבל אישור מחלה רטרואקטיבית באפליקציה. את השינוי הזה הגה פקיד זוטר במשרד הבריאות, שלא חשב כמה הרפורמה הגאונית הזו תפגע בבעלי עסקים. אנחנו כאן כדי ליצור שינוי למען בעלי עסקים בישראל.

נעים מאוד, אנחנו עצמאים בשטח! 

אנחנו בעלי עסקים עצמאיים שנמאס להם לספוג. אנחנו כאן כדי לשנות. אנחנו לא יוצאים בססמאות גדולות ולא מתאגדים כדי להתאגד. כשמשהו מפריע לנו אנחנו נאבקים בו בכל הכוח. אבל כדי לנצח גופים גדולים דרושה  לנו עזרה והתגייסות מצד אחרים. אם אתם בעלי עסקים קטנים או גדולים, ודאי תבינו את צדם של המעסיקים בסיפור. מאחורי רוב השכירים בישראל יש בעלי עסקים שמפרנסים אותם. בעלי עסקים שנפגעים מהחלטות שגויות של הרגולציה או משרדי הממשלה, כאלו שהיה מקום לשקול אותן שוב. הסיפור שלפנינו הוא דוגמא קלאסית למצב בו הממשלה לא שמה לנגד עניה את בעלי העסקים בישראל. אלו שמממנים חלק ניכר מקופת המשק. 

אז מה אנחנו רוצים?

כיום כל אחד מאיתנו יכול לקבל תעודות מחלה, אפילו רטרואקטיבית ומבלי לראות רופא. אם אתם מנהלים עסק ומעסיקים עובדים, וודאי תסכימו איתנו שזה אבסורד!

זה נכון שהעידן בו אנו חיים, הפך להיות וירטואלי בהרבה מאוד רמות. יש לנו חיים וירטואליים, יש לנו חברים וירטואליים ואפילו יש לנו בעלי מקצוע וירטואליים. אבל, והאבל הזה חשוב מאוד. העובדה שפקיד זוטר, באחד ממשרדי הממשלה, החליט שמעכשיו יהיו גם רופאים וירטואליים, שיחלקו תעודות ימי מחלה לעובדים, אפילו רטרואקטיבית, מבלי שיראו רופא אמיתי שיאבחן את המחלה, היא פשוט לא הגיונית, בגדר אבסורד.  

למה אבסורד? מעבר לעובדה שהרופא לא יכול פיזית לבדוק את החולה, יש פה פן נוסף. הפן הכלכלי שנופל על בעלי העסקים העצמאיים. נכון, אנחנו, בעלי העסקים העצמאיים, נפגעים מזה. לא מדובר כאן על חופשה מתוכננת, אלא חופשה ספונטנית שנופלת עלינו כרעם ביום בהיר. אל תבינו אותנו לא נכון, אנחנו סומכים על העובדים שלנו, מאמינים בהם, הם הגוף החי העוזר להצלחה של העסק שלנו. הרי בחרנו בהם לעבוד איתנו. ואנחנו בטוחים שמגיעה להם חופשת מחלה במידת הצורך. יחד עם זאת, העובדה שכל עובד במשק הישראלי, יכול לקבל תעודת מחלה מבלי לראות רופא, הופכת את ימי המחלה לבדיחה, בדיחה עצובה. ואם נהיה מדויקים יותר, בדיחה עצובה על חשבוננו.אנחנו רוצים לתקן את העוולה הזו. אנחנו רוצים למנוע מבעלי עסקים עצמאיים, את הצורך להתמודד עם ימי מחלה, שלא היו ולא נבראו. אנחנו רוצים להציל בעלי עסקים עצמאיים שגם ככה כורעים תחת עול המיסים, ההיטלים, התשלומים ושאר המכות שהמדינה מפילה עליהם. לשם כך, אנחנו זקוקים לכם.

מה המטרה שלנו?

אנחנו פועלים כדי לשנות את ההחלטת משרד הבריאות בנושא, ולאסור למעשה על הרופאים לאשר ימי מחלה מבלי לראות את המטופלים. אנחנו מעוניינים לגרום לבג"ץ להורות למדינה לבטל את ההחלטה המאפשרת לקבל תעודות מחלה רטרואקטיבית מבלי לראות רופא. 


מי יוביל את המאבק? 

הכסף שנאסוף באמצעות הקמפיין הזה, יועבר לעורכי דין בכירים שבחרנו, פרופ' אריאל בנדור, ד"ר ישגב נקדימון, ועו"ד שי פניני, שינהלו עבורנו את המאבק בהחלטה השרירותית הזו - מאבק שיגיע עד לבג"ץ.

כמובן שבמידה שנצליח לגייס מעבר לסכום המבוקש, הכסף יועבר לטובת מאבקים עתידיים. לצערנו לא חסרות עוולות הנגרמות על ידי הרגולציה ומשרדי ממשלה כלפי עסקים עצמאיים במדינת ישראל. אנחנו לא כאן כדי להתגייס למען ההתגייסות. אנחנו לא מאמינים בססמאות גדולות אלא במעשים. אנחנו בטוחים שאם כל אחד מאיתנו יתרום עד כמה שהוא יכול, נוכל לייצג את בעלי העסקים בישראל באופן שיוויוני ולהשמיע את קולם של חצי מיליון בעלי עסקים שמרביתם לא יכולים להרשות לעצמם עתירה לבגץ באופן עצמאי. 

מה אנחנו הולכים לעשות עם הכסף שנגייס?

  • לכסות את כלל ההוצאות עבור העסקת עורכי דין מהשורה הראשונה, ניהול תיק התביעה והגשת עתירה לבג"ץ.
  • לנהל את המאבק מבחינה תקשורתית ותודעתית
  • לייצג באופן הוגן את כלל בעלי העסקים העצמאיים בישראל.
  • להחזיר לבעלי העסקים העצמאיים את העצמאות שלהם, ואת האפשרות לעקוב אחר ימי המחלה של העובדים באופן תקין.

אנחנו כמובן לא נבקש את תמיכתכם מבלי להחזיר תמורה. חכו שתראו את התשורות שאנחנו נותנים לכם על עזרה לקמפיין הזה. כי פה אתם מרוויחים  ב-ג-ד-ו-ל!

בחרו סכום לתמיכה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
איך זה עובד?
למה beactive
מאבק משפטי יכול להיות הליך יקר. כדי לנהלו בצורה איכותית ומקצועית, חשוב לרתום את כל מי שמחובר למטרה ורוצה להשפיע.
הסכום שנאסף
הסכום שיגויס ישמש למטרות המאבק בלבד, אינו שייך למגייס עצמו, אלא למאבק שלו ואך ורק למען המטרה.
חשבון נאמנות
במסלול חשבון נאמנות, הסכום שיגוייס יישמר בחשבון נאמנות על שם המגייס וישמש אך ורק לניהול המאבק המשפטי.
סגירת מעגל
במסלול חשבון נאמנות, אם יש יתרה בסוף המאבק המשפטי, היא תחזור להמונים אשר יתמכו בפרויקטים נוספים קרובים לליבם.
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.